1 tip jak ušetřit místo na Vašem webhostingu

Hezký den,
možná jste také jedni z těch, kdo právě řeší, jak ušetřit nějaké to místo na svém hostingu. Dnes mám pro Vás jeden tip. Je to online nástroj Optimizilla. Používám jej už nějakou tu dobu, a musím říct, že je to moc fajn pomocník, protože dokáže zmenšit velikost obrázků řádově i o několik desítek procent, a přitom zachová jeho kvalitu. Tento nástroj najdete na webu http://optimizilla.com/

a vypadá takhle:

optimizilla-nahled-min
Takhle vypadá nástroj Optimizilla

To nejdůležitější, co by Vás mělo zajímat, je v té modré ploše s textem Drop Your Files Here, což doslova znamená Přetáhni své soubory sem. Ale můžete použít i tlačítko nad touto oblastí s textem Upload Files. To znamená Načíst soubory. Když na to kliknete, otevře se Vám následující okno:

Vyskakovací okno s uploadem obrázků
Vyskakovací okno s uploadem obrázků

Zde si najdete cestu ke svému souboru, jehož velikost chcete zmenšit, například obrázek s medúzou:

Kliknete na tlačítko Otevřít A Optimizilla se postará o zbytek práce.

optimizilla-pracuje-min
Optimizilla pracuje :)

Pak si obrázek stáhnete kliknutím na tlačítko Download All. Pro zajímavost, tomuto obrázku dokázala Optimizilla snížit velikost o 88%. To není špatné, že?

optimizilla-nahled-konverze-min
Náhled konverze

Pokud se Vám článek líbil, budu moc ráda, když jej budete sdílet dál, ať se může dostat k dalším uživatelům skvělého redakčního systému WordPress!

Lýdie Pehalová

Ve volném času kreslím. Pak mě baví HTML, CSS a WordPress. Nerada usínám na vavřínech, proto se snažím rozvíjet dál na nových technologiích určených pro web.

  • Jak zjistit, odkud vedou zpětné odkazy na můj web?

    Dnes mám pro vás jeden tip, jak si můžete zjistit, z jakých webových stránek vedou odkazy na váš web. Pomůže vám s tím nástroj http://www.openlinkprofiler.org/. Na to, že je k dispozici ZDARMA nabízí dost podrobnou analýzu zpětných odkazů. Kromě toho, že vám vypíše počet zpětných odkazů,  můžete vidět i přesnou adresu, kde je odkaz umístěn. […]

  • Mini seriál: Struktura WordPress šablony

    Často se mě ptáte: „Kam mám vložit HTML kód od Adsense? Píše mi to, že to mám vložit za <head>, ale kam?“ Když pracujete se šablonou, nebo píšete vlastní, potřebujete vědět, kam zkopírovat nejrůznější HTML kódy, stylopisy a javascripty, anebo kde si můžete upravit výpis příspěvků, atp. Jaké soubory a složky najdeme v šabloně?

  • Jak vypsat příspěvky ve WordPress?

    Ve WordPress můžeme zobrazit příspěvky hned několika různými způsoby. S pomocí standardního loopu, dále pak s query_posts(), get_posts() a WP_Query(). V dnešním příspěvku se seznámíme se základy WP Query, a představíme si základní atributy funkce. Atributy WP Query Celý kód je přitom docela jednoduchý. Máme tu proměnnou s polem, v němž si zadáváme jednotlivé parametry funkce. <?php $my_custom_query = […]

Napište mi Váš názor na článek...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *