3 tipy na šablony pro WordPress

Krásný den,

dnes jsem si pro Vás přichystala tipy na 3 šablony pro redakční systém WordPress, které jsou postavené na mém oblíbeném HTML, CSS a Javascriptovém frameworku Twitter Bootstrap. Nehledejte v tom nic složitého. Twitter Bootstrap je moc šikovná záležitost, která umí efektivním způsobem udělat responzivní design. To znamená, že stránky se budou zobrazovat správně na počítači, tabletu i na chytrém telefonu.

 

Pro ty, co neví, jak šablony nainstalovat. Šablony stahujte, prosím, z uvedených odkazů. Stahují se v zazipovaném archívu (v souboru s koncovkou .zip). Některé šablony můžete najít i ve WordPress repozitáři. Po stažení se Vám dole v prohlížeči objeví lišta se staženým souborem, vizte obrázek:

interface_download-min
Stažený zazipovaný archiv uvidíte na dolní liště okna prohlížeče

 

Soubor můžete přetáhnout do formuláře pro instalaci šablony. Já to dělám tak, že v jednom okně prohlížeče mám stránky, ze kterých stahuji šablony, a v druhém okně mám otevřený WordPress. Vypadá to takto:

Ukázka přetažení souboru k instalaci
Ukázka přetažení souboru k instalaci

Soubor chytnu v okně, kde se mi stáhl, a přetáhnu jej do formuláře, kde je kolonka Vybrat soubor. Pak klepnu na tlačítko Instal now (instalovat), a instalace se zahájí automaticky. Toť vše.

Nyní se pojďme podívat na 3 slíbené šablony.

 

WoodPecker | Download

Šablonu WoodPecker můžete použít zdarma pro svůj web. Instaluje se bez problému. WordPress nehlásí žádnou chybu. Šablona disponuje mnoha možnostmi nastavení v customizeru. Nabízí také více barevných variant, a sami si tak můžete zvolit, jaké barevné schéma použijete, případně zda si ho sami pozměníte. Celkově mohu hodnotit šablonu jako velmi zdařilou, vhodnou i pro ty, kteří s WordPressem teprve začínají.

WoodPecker_sablona-min
Šablona WoodPecker

 

HipWords | Download

Šablona HipWords je pro mě mým favoritem ze všech zde uvedených šablon. Disponuje mnoha možnostmi nastavení v customizeru. Má jednu zajímavou  funkci, kterou se odlišuje od ostatních šablon. Když si rozkliknete jednotlivé příspěvky, zobrazí Vám nadpisy příspěvků v hlavičce, namísto u článku, což vyvolává pěkný efekt. Doporučuji vyzkoušet. Níže ukázka, jak šablona vypadá na mém webu.

Ukázka mé verze šablony HipWords
Ukázka mé verze šablony HipWords

 

Enlightenment | Download

Šablona Enlightenment se odlišuje od ostatních šablon zejména v menu, kdy lze k jednotlivým položkám v menu přidat popisy. Po instalaci je třeba si se šablonou pohrát, nastavit i ony zmíněné popisky v menu pro jednotlivé položky menu, možná použít nějaký plugin pro slider. V šabloně si též můžete zvolit i z několika způsobů, jak budete zobrazovat příspěvky na blogu, například do jednoho nebo až do několika sloupců. Parametry šablony se nastavují v položce Vzhled –> Šablony -> Theme Options (neboli nastavení šablony).

Enlightenment_sablona-min
Ukázka šablony Enlightenment

 

To je pro dnešek vše, a těším se příště.

Lýdie Pehalová

Ve volném času kreslím. Pak mě baví HTML, CSS a WordPress. Nerada usínám na vavřínech, proto se snažím rozvíjet dál na nových technologiích určených pro web.

  • Jak zjistit, odkud vedou zpětné odkazy na můj web?

    Dnes mám pro vás jeden tip, jak si můžete zjistit, z jakých webových stránek vedou odkazy na váš web. Pomůže vám s tím nástroj http://www.openlinkprofiler.org/. Na to, že je k dispozici ZDARMA nabízí dost podrobnou analýzu zpětných odkazů. Kromě toho, že vám vypíše počet zpětných odkazů,  můžete vidět i přesnou adresu, kde je odkaz umístěn. […]

  • Mini seriál: Struktura WordPress šablony

    Často se mě ptáte: „Kam mám vložit HTML kód od Adsense? Píše mi to, že to mám vložit za <head>, ale kam?“ Když pracujete se šablonou, nebo píšete vlastní, potřebujete vědět, kam zkopírovat nejrůznější HTML kódy, stylopisy a javascripty, anebo kde si můžete upravit výpis příspěvků, atp. Jaké soubory a složky najdeme v šabloně?

  • Jak vypsat příspěvky ve WordPress?

    Ve WordPress můžeme zobrazit příspěvky hned několika různými způsoby. S pomocí standardního loopu, dále pak s query_posts(), get_posts() a WP_Query(). V dnešním příspěvku se seznámíme se základy WP Query, a představíme si základní atributy funkce. Atributy WP Query Celý kód je přitom docela jednoduchý. Máme tu proměnnou s polem, v němž si zadáváme jednotlivé parametry funkce. <?php $my_custom_query = […]

Napište mi Váš názor na článek...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *