Jak přidat kategorie k obrázkům?

Na úvod je třeba podotknout, že touto funkcionalitou ve výchozím nastavení nedisponuje. Není to tak dávno, co se mi ozval známý s dotazem, zda vím, jakým způsobem přidat kategorie k obrázkům. Vím to. Shodou náhod jsem něco podobného potřebovala na web pro jiného známého. Po úmorných třech hodinách hledání mezi pluginy jsem našla výbornou záležitost s názvem Tags for Media Library.

K pluginu se dostanete, když v menu kliknete na kolonku Pluginy.

tfml

Následně si vyhledáte plugin tak, že do vyhledávacího formuláře zadáte název pluginu Tags for Media Library

hledani-pluginu

A posléze Vám vyjedou výsledky vyhledávání. V našem případě je to hned ten první plugin. Kliknete na tlačítko Instalovat, a instalace sama proběhne. Nakonec je třeba plugin aktivovat.

tml

Následně je potřeba vytvořit kategorie, které se budou přiřazovat k jednotlivým obrázkům. V menu si najeďte na kolonku Média -> Priority. Vizte následující obrázek:

priority

Kategorie volte například i podle druhu zboží, služeb, typu produktů. Třeba budete IT obchod, a budete mít chtít rozdělené fotografie podle druhů notebooků, tak vytvoříte kategorie Lenovo, Acer, Asus, HP, apod. A kategorie uložíte.

vytvoreni-nove-kategorie

Až budete mít hotové kategorie, přejděte do samotné galerie obrázků. Aby se kategorie přiřadila k obrázku, musí se to ručně zadat. Z galerie si vybereme libovolný obrázek, a rozklikneme si jeho detail. V kolonce priority vyplníme název kategorie, kterou jsme před chvílí vyplnili. Změny nezapomene uložit, jinak se nám neprojeví, a obrázek bude bez kategorie. Pozor také, jak do kolonky priority zadáte název kategorie. Lenovo s velkým L není to samé jako lenovo, a plugin to bude považovat za zcela jinou kategorii. Takže pozor na to!

prirazeni-kategorie

Jakmile máte uloženo, máte v podstatě hotovo. Využít kategorií nebo štítku se dá různě. Ale o tom třeba zase někdy jindy.

Pokud Vám článek pomohl, budu ráda, když jej budete sdílet na sociálních sítích, a když mi napíšete, jak se Vám s tímhle pluginem pracuje.

Mějte se famfárově a hezký den.

Lýdie Pehalová

Ve volném času kreslím. Pak mě baví HTML, CSS a WordPress. Nerada usínám na vavřínech, proto se snažím rozvíjet dál na nových technologiích určených pro web.

  • Jak zjistit, odkud vedou zpětné odkazy na můj web?

    Dnes mám pro vás jeden tip, jak si můžete zjistit, z jakých webových stránek vedou odkazy na váš web. Pomůže vám s tím nástroj http://www.openlinkprofiler.org/. Na to, že je k dispozici ZDARMA nabízí dost podrobnou analýzu zpětných odkazů. Kromě toho, že vám vypíše počet zpětných odkazů,  můžete vidět i přesnou adresu, kde je odkaz umístěn. […]

  • Mini seriál: Struktura WordPress šablony

    Často se mě ptáte: „Kam mám vložit HTML kód od Adsense? Píše mi to, že to mám vložit za <head>, ale kam?“ Když pracujete se šablonou, nebo píšete vlastní, potřebujete vědět, kam zkopírovat nejrůznější HTML kódy, stylopisy a javascripty, anebo kde si můžete upravit výpis příspěvků, atp. Jaké soubory a složky najdeme v šabloně?

  • Jak vypsat příspěvky ve WordPress?

    Ve WordPress můžeme zobrazit příspěvky hned několika různými způsoby. S pomocí standardního loopu, dále pak s query_posts(), get_posts() a WP_Query(). V dnešním příspěvku se seznámíme se základy WP Query, a představíme si základní atributy funkce. Atributy WP Query Celý kód je přitom docela jednoduchý. Máme tu proměnnou s polem, v němž si zadáváme jednotlivé parametry funkce. <?php $my_custom_query = […]

Napište mi Váš názor na článek...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *