Jak ve WordPress deaktivovat komentáře?

Milí čtenáři mého blogu,

dnes mám pro Vás jednoduchý návod, jak můžete na svých stránkách postavených na redakčním systému WordPress deaktivovat funkci vložení komentářů pro návštěvníky. Abyste měli jasno, oč jde. Ve výchozím nastavení WordPressu jsou komentáře povoleny. Vypadá to takhle:

Když jsou komentáře povoleny
Když jsou komentáře povoleny

Pokud chcete, aby Vaši čtenáři nemohli vkládat nové komentáře ke stránce, proklikejte se na stránku, kde chcete zakázat vkládání komentářů. V mém případě vezmeme zkušební stránku O mě. Takhle to vypadá, když máte rozepsanou stránku.

Rozepsaná stránka
Rozepsaná stránka

Naštěstí tahle námi požadovaná funkce se dá vypnout i bez instalace jakéhokoliv pluginu. Klikněte nahoře v administraci na odkaz Nastavení zobrazených informací, a zatrhněte kolonku s textem Komentáře. Jakmile toto políčko budete mít zatrženo, můžete opět tento blok s možnostmi zobrazování nastavení skrýt.

Nastavení zobrazených informací
Nastavení zobrazených informací

Pokud budete rolovat myší níže na stránku, můžete vidět, že Vám tam přibyl nový blok s názvem Komentáře. V případě, že chcete zakázat vkládání komentáře, políčko Povolit komentáře nezatrhujte.

Metabox s komentáři
Metabox s komentáři

 

To je vše. Doufám, že Vám manuál pomůže, a budu se těšit u příštího článku.

Lýdie Pehalová

Ve volném času kreslím. Pak mě baví HTML, CSS a WordPress. Nerada usínám na vavřínech, proto se snažím rozvíjet dál na nových technologiích určených pro web.

  • Jak zjistit, odkud vedou zpětné odkazy na můj web?

    Dnes mám pro vás jeden tip, jak si můžete zjistit, z jakých webových stránek vedou odkazy na váš web. Pomůže vám s tím nástroj http://www.openlinkprofiler.org/. Na to, že je k dispozici ZDARMA nabízí dost podrobnou analýzu zpětných odkazů. Kromě toho, že vám vypíše počet zpětných odkazů,  můžete vidět i přesnou adresu, kde je odkaz umístěn. […]

  • Mini seriál: Struktura WordPress šablony

    Často se mě ptáte: „Kam mám vložit HTML kód od Adsense? Píše mi to, že to mám vložit za <head>, ale kam?“ Když pracujete se šablonou, nebo píšete vlastní, potřebujete vědět, kam zkopírovat nejrůznější HTML kódy, stylopisy a javascripty, anebo kde si můžete upravit výpis příspěvků, atp. Jaké soubory a složky najdeme v šabloně?

  • Jak vypsat příspěvky ve WordPress?

    Ve WordPress můžeme zobrazit příspěvky hned několika různými způsoby. S pomocí standardního loopu, dále pak s query_posts(), get_posts() a WP_Query(). V dnešním příspěvku se seznámíme se základy WP Query, a představíme si základní atributy funkce. Atributy WP Query Celý kód je přitom docela jednoduchý. Máme tu proměnnou s polem, v němž si zadáváme jednotlivé parametry funkce. <?php $my_custom_query = […]

Napište mi Váš názor na článek...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *