Jak vytvořit polygonální pozadí na webu?

Co si pod pojmem polygonální pozadí máte vlastně vůbec představit? Je to pozadí, které sestává zejména z různě uspořádaných trojúhelníků. Je to jeden z trendů poslední doby, co se designu týče. Vypadá to přibližně jako na obrázku v hlavičce na mém webu, ale existují různé varianty tohoto typu pozadí, jako například v hlavičce na mém webu.

Toto pozadí jsem vytvořila s pomocí jednoduchého generátoru tohoto typu pozadí. Jde o web https://qrohlf.com/trianglify-generator/

Na úvodní stránce si můžete navolit výšku a šířku obrázku, a dále barevnou paletu odstínů, které budou použity na pozadí. Můžete si také sami namixovat vlastní paletu odstínů, a vytvořit si tak zcela unikátní a jedinečné pozadí.

Tento nástroj je distribuován pod licencí GPL, více z dokumentace si můžete pročíst na oficiálních stránkách na GitHubu. Tudíž je možno jej použít na Vašem webu zdarma. Stačí si jen pohrát s nastavením, stáhnout obrázek, vložit ho do Vaší WordPress instalace na Vašem webu, a nastavit jej jako pozadí, a máte hotovo.

 

Lýdie Pehalová

Ve volném času kreslím. Pak mě baví HTML, CSS a WordPress. Nerada usínám na vavřínech, proto se snažím rozvíjet dál na nových technologiích určených pro web.

  • Jak zjistit, odkud vedou zpětné odkazy na můj web?

    Dnes mám pro vás jeden tip, jak si můžete zjistit, z jakých webových stránek vedou odkazy na váš web. Pomůže vám s tím nástroj http://www.openlinkprofiler.org/. Na to, že je k dispozici ZDARMA nabízí dost podrobnou analýzu zpětných odkazů. Kromě toho, že vám vypíše počet zpětných odkazů,  můžete vidět i přesnou adresu, kde je odkaz umístěn. […]

  • Mini seriál: Struktura WordPress šablony

    Často se mě ptáte: „Kam mám vložit HTML kód od Adsense? Píše mi to, že to mám vložit za <head>, ale kam?“ Když pracujete se šablonou, nebo píšete vlastní, potřebujete vědět, kam zkopírovat nejrůznější HTML kódy, stylopisy a javascripty, anebo kde si můžete upravit výpis příspěvků, atp. Jaké soubory a složky najdeme v šabloně?

  • Jak vypsat příspěvky ve WordPress?

    Ve WordPress můžeme zobrazit příspěvky hned několika různými způsoby. S pomocí standardního loopu, dále pak s query_posts(), get_posts() a WP_Query(). V dnešním příspěvku se seznámíme se základy WP Query, a představíme si základní atributy funkce. Atributy WP Query Celý kód je přitom docela jednoduchý. Máme tu proměnnou s polem, v němž si zadáváme jednotlivé parametry funkce. <?php $my_custom_query = […]

Napište mi Váš názor na článek...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *